עורך דין לדיני תעבורה

עורך דין לדיני תעבורה

מה תפקידו של עורך דין לדיני תעבורה?

אתם נוסעים ברכב באמצע יום בהיר ופתאום שוטר ביקש מכם לעצור בצד. ישנן הרבה סיבות שיתכן שבגללן השוטר ביקש מכן לעצור בצד (נסעתם במהירות מופרזת, החזקתם טלפון ביד, אולי השוטר חושד שאתם שיכורים, נסעתם בקלות ראש, עשיתם עקיפה לא חוקית ועוד הרבה סיבות אחרות). אתם צודקים, לא קל בכלל למצוא עורך דין לדיני תעבורה שבקיא בפסיקה הכי עדכנית ויכול לתת לכם הייעוץ הטוב ביותר כדי שתצאו עם נזק מינימלי.

קיבלתם זימון לבית המשפט בגין עבירת תנועה? אל תקחו סיכון ותתמודדו עם זה לבד, עדיף לפנות לעורך דין מתמחה בדיני תעבורה כדי שייצג אתכם בצורה הטובה ביותר בכדי שתקבלו העונש המינמלי.

חשוב לדעת, החל מהרגע הראשון שעוצר אתכם השוטר כל מילה שאתם אומרים יכולה לשמש לחובתכם. אי לכך, חשוב שתדעו שזכותכם המלאה היא לשתוק ולא להגיד כלום, וכן זכותכם המלאה לא לחתום על הטופס שמילא השוטר אם לדעתכם השוטר רשם דברים לא מדויקים או רשם דברים שאתם בעצמכם לא אמרתם. לפעמים כתב ידו של שוטר לא קריא ואתם לא מבינים מה כתוב בטופס, גם במקרים כאלה לא מומלץ לחתום על הטופס כי ייתכן שכתוב בטופס דברים שאתם לא אמרתם.

לפעמים, כדאי לכם לא לאמר כלום לשוטר ולשמור על זכות השתיקה, כי זה משאיר מרחב תמרון יותר גדול לעורך דין לדיני תעבורה כדי שיוכל לעזור לכם לשמור על רישיון הנהיגה שלכם. יש להבין משמעות החתימה על טופס השוטר: ברגע שאתם חותמים למעשה אתם מאשרים כל מה שכתוב בו ומאשרים את נכונותו.

מומלץ מיד אחרי שישחרר אתכם השוטר מהזירה לפנות לעורך דין לדיני תעבורה כדי להיוועץ איתו ולשקול את צעדיכם הבאים. עורך דין לדיני תעבורה הבקיא בתחום ומכיר את החקיקה והפסיקה בנושא, יכול לעזור לכם לקבל העונש המינימלי למשל ע"י שינוי סעיף האישום נגדכם וכך גם להקל בעונש שהיה צפוי לכם באופן משמעותי

כאמור, עורך דין לדיני תעבורה יכול לעזור ע"י שינוי סעיף האישום נגדכם. בתיקים דומים כגון נהיגה בשכרות או פסילת רישיון נהיגה. יש הרבה סעיפי אישום שנראים מאוד דומים אך בפועל יש ביניהם הבדל עצום בעונש הנגזר מכל אחד מהם. נתן דוגמה לצורך ההמחשה: אם עורך דין יצליח לשנות סעיף האישום מנהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעם אלכוהול כך אתם תקבלו פסילה רשיון לתקופת מינימום 3 חודשים במקום שנתיים. עוד דוגמה: אם העורך דין יצליח לשנות לשנות סעיף האישום מנהיגה בקלות ראש לנהיגה בחוסר זהירות, ועל אף ששתי העבירות נראות זהות יש ביניהן הבדל עצום, ההבדל הוא שנהיגה בחוסר זהירות אין בצדה בפסילת רישיון מינמלית וזאת בניגות לנהיגה בקלות ראש.

מומלץ להיוועץ בעורך דין אף לפני הגשת כתב האישום. אם קיבלתם הזמנה לחקירה בתחנת המשטרה, עדיף שתיוועצו בעורך דין טרם החקירה כי הכוונה ע"י עורך דין והכנתכם לחקירה יכולה לעיתים להשפיע על סעיפי כתב האישום שעתידה המשטרה להגישו. וכך תחסכו זמן וכסף יקרים כי מלכתחילה לא תצטרכו להתמודד עם כתב אישום חמור.

שימו לב, העונש בגין עבירות תנועה יכול להיות מרחיק לכת כמו מאסר בפועל או מאסר על תנאי ולא רק פסילה של רישיון נהיגה.  רק ייצוג משפטי מקצועי ואמין יכול לעזור לכם להתגונן מפני כתב אישום שהוגש ע"י התובע המשטרתי או הפרקליטות.

עורך דין לדיני תעבורה יכול לעזור לכם על ידי מציאת כשלים טכניים כי התרחשו על ידי השוטר שהיה בזירה, או על ידי מציאת  כשלים ובעיות במכשיר שעליו ביססו כתב האישום. כמו מכשיר הינשוף שבו התבצעה בדיקת רמת האלכוהול אצל הנהג, או מכונות צילום המהירות שדרכה נמדדה מהירות הנהג.

לבסוף נציין, כי אמנם מאמר זה התרכז בכתבי אישום, אך יש לדעת שאתם יכולים להיוועץ עורך דין לדיני תעבורה גם אם לא קיבלת כתב אישום או הזמנה לדיון. וזאת במקרים של קנס מסוג ברירת משפט, במצבים כאלה אתם עוברים עבירה לפי פקודת התעבורה והעבירה הזאת העונש שלה קנס ונקודות. בסוגי עבירות אלה, אתם יכולים להגיש בקשה להישפט אם בעיניכם ישנה סיבה מוצדקת לבטל לכם את הקנס והנקודות. בנסיבות כאמור, מומלץ להיוועץ בעורך דין תעבורה וזאת תוך 90 יום מיום קבלת הדו"ח ולפני תשלום הקנס כי תשלום הקנס נחשב כהודאה בעבירה.

שינוי גודל גופנים