Tweet
Share
Share

עורך דין בענייני עבודה?

רבים מישראלים לא מודעים לטעויות נפוצות בתלושי השכר ועיקר שיקבלו שכר מוסכם בנטו. אולם, למעשה דווקא ברכיבי שכר ברוטו מסתתרות טעויות רבות אשר משפיעים על שכר קובע לתחשיב פיצויי פיטורים, שכר ממנו יש להפריש לפנסיה, שווי יום חג, שווי יום מחלה או שווי יום חופשה בעת מתן פדיון חופשה במועד סיום עבודה בעת קבלת גמר חשבון בעבודה.

על מה מדובר? מדובר על רכיבי שכר קבועים כגון: ש.נ. גלובאלי או פרמיה או בונוס או עמלה או תוספת מיוחדת אשר משולמים בתלושי שכר מדי חודש בחודשו באופן קבוע.

לעיתים מעוסקים עשרות שנים במקום העבודה ולא זוכים לכל התשלומים אשר מגיעים לעובד מכח וותק עבודה, ניסיון מקצועי והוראות צו הרחבה אשר חלים על המעסיק ועיקר עיסוקו.

חשוב מאוד, לבחור עורך דין בענייני עבודה אשר יודע לקרוא תלושי שכר ולמצוא טעויות מוסתרות בתלושי השכר.

כיצד עורך דין בענייני עבודה יכול לסייע בקבלת פיצוי מקסימאלי?

באחד מפסקי אזוריים שניתן לאחרונה בעניין מאיר יצחק נ' דגנית עין בר תעשיות מזון ואפיה בו ייצגתי את הלקוח, זכינו במשפט וכב' השופט אורן שגב בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב פסק כי תוספות קבועות שקיבל עובד אחת בסך 1,500 ₪ בגין תוספת מיוחדת וגם 1,000 ₪ בגין תוספת קבועה אחרת רכיבים הנ"ל מהווים חלק משכר עבודה רגיל לכל דבר ועניין.

בית הדין האזורי לעבודה פסק כי מתוך 2500 ₪ לחודש תוספות קבועות אשר שולמו במשך 9.5 שנים יש לקחת בחשבון לצורך ערך שעה רגילה לשעות נוספות, לשווי יום חופשה, להפרשות פנסיוניות וכמובן, להשלמת פיצויי פיטורים גם אם המעסיק הפריש במשך כל תקופת העסקה סך 8.33% מהשכר לפיצויים.

שורה תחתונה, בית הדין האזורי לעבודה חייב את המעסיק לשלם לעובד הפרשי פנסיה, תוספת וותק ויתר מרכיבים. ניתן פסק דין חלקי ובהמשך יתנן פסק הדין מלא גם עבור גמול שעות נוספות בעבודה וגם עבור הפרשות חסרות לפיצויים בשיעור 8.33% עבור תוספות קבועות.

חשוב להדגיש, כי בית הדין האזורי קבע גם תחולתו של צו הרחבה בענף אפייה וחייב מעסיק לשלם תוספת משמרת בשיעור 50% בגין עבודה במשמרות לילה בין השעות 22:00 – 06:00. בנוסף, לשלם 125% בגין עבודה שמינית ותשיעית בלילה סך של 187.5% וכן, גמול שעות נוספות בשיעור 150% וסה"כ 225% מערך שעה רגילה שכוללת בתוכה תעריף רגיל + תוספת קבועה + תוספת וותק.

קרי, עובד צפוי לקבל קרוב ל 100,000 ₪ מעבר לתשלומים אשר קיבל במסגרת גמר חשבון בעת סיום עבודתו בחברה בסיוע של עורך דין בענייני עבודה.

על כן, אין חולק כי יש לפנות לעורך דין בענייני עבודה לקבלת פיצוי מקסימאלי בגין תקופת העסקה ו/או סיומה. עורך דין דיני עבודה בצפון יכול לסייע עם בדיקת תלושי שכר. יעקב שניטמן עורך דין דיני עבודה בחיפה יסייע בקבלת כספים ותשלומים מלאים בגין תקופת עבודה בכפוף לחוק התיישנות ותשלום מכח חוקי מגן בעבודה וצו הרחבה שחל על המעסיק.

צריך לזכור כי עורך דין דיני עבודה יכול לבדוק אם נעשה הליך שימוע לפני פיטורים ואם היו פיטורים שלא כדין.

עו
Credit: Pixabay.com

האם עורך דין בענייני עבודה יכול לסייע בהחזרת כספים אבודים?

ישנם זכויות רבות שלא משולמות בזמן אמת. לעיתים, עובדים כלל לא מודעים על זכויות שלהן בעבודה וגם אם חושדים על הפרות או תשלומים חסרים בתלושי השכר אז, לא ממהרים לטפל בתלושי שכר שלהם. להמתין עד גיל פרישה או לחכות עד למועד פיטורים או התפטרות מעבודה – אינה דרך נכונה. הדרך הנכונה היא לדרוש זכויות עוד היום.. כי במרבית מקרים זכויות בעבודה מתיישנות ועובד לא יהיה זכאי לקבלם במועד סיום העבודה או במועד פרישתו מעבודה בכפוף למגלות חוק ההתיישנות ועפ"י הדין.

יעקב שניטמן עורך דין לענייני עבודה יכול לסייע לשכירים לקבל את המגיע להם לאחר בדיקה של תלושי שכר, זכויות שמגיעות לשכירים עפ"י הדין, צווי הרחבה וחוזה עבודה אישי.

רובם של שכירים בישראל אינם מודעים ב-100% בזכויות שלהם בעבודה. בצל משבר קורונה, פיטורים רבים, הוצאה לחל"ת ואי ביטחון לגבי עתיד. כעולה מנתוני סטטיסטיקה, מעל 50% משכירים בישראל אינם מקבלים שכר וזכויות מלאות בגין תקופת עבודתם.

יעקב שניטמן הינו עורך דין בענייני עבודה המגן על זכויות שכירים בישראל. משרדנו נחשב מוביל בתחום ובעל ניסיון עשיר בליטיגציה שכירים. שירות משפטי דיני עבודה לשכירים כולל: בדיקת תלושי המשכורת בעבודה וגילוי כספים לתשלום אשר לא שולמו ע"י מעסיק במהלך העבודה, בדיקת רישומי נוכחות בעבודה לגילוי הפרשי שכר וגמול שעות נוספות בעבודה, בדיקת קרנות פנסיה וביטוח מנהלים לגילוי סכומים אשר לא הועברו ע"י המעסיק לקופת גמל כולל חלק מעסיק וחלק עובד וכו'.

עורך דין יעקב שניטמן מתחמה בייצוג עובדים ובייצוג מעסיקים, בהליכי שימוע לפני פיטורים, בזכויות עובדים מכח חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

עו"ד לענייני עבודה, מספק שירותים נאמנים ללקוחות פרטיים ולבעלי עסקים. הוא מכיר את כל חוקי העבודה הקיימים ומתעדכן כל העת בתיקונים לחוקים אלו או בשינויים הנעשים בהם. כדאי לערב אותו בכל מצב בו מתברר כי נוצר סכסוך מורכב. הוא יכול לסייע רבות כבר בתחילתו בניסיון למנוע הגעה לבתי דין לעבודה. עו"ד יעקב שטינמן משרד עורכי דין ונוטריון" עוסק בתחום דיני עבודה וניתן לקבל ממנו מידע רלוונטי רב.

עו"ד לענייני עבודה – ייעוץ וייצוג

עו"ד לענייני עבודה, מייצג עובדים רבים אשר מקופחים על ידי מעסיקיהם. אין ספק כי התיקים הרבים ביותר נפתחים בגין אי תשלום שכר מינימום, הימנעות מתשלום עבור הפרשות סוציאליות של פנסיה וכדומה, אי תשלום דמי הבראה, מחלה וחופש ועוד. בעיות אחרות הן אי תשלום פיטורין, פיטורים שלא על פי החוק, פיטורי נשים בהיריון, העסקה פוגעת ועוד. לא כל תיק שווה תביעה והוא יבדוק כל אחד לגופו. במקרים בהם אין עילה או הפגיעה הכספית נמוכה, הוא ימליץ לוותר. בכל מקרה, הוא ינסה לטפל בכל נושא בשיטתיות רבה. כך על ידי שליחת מכתבים, ניהול משא ומתן, פגישות ועוד. כמו כן, הוא מייצג גם מעסיקים אשר נתבעו על ידי עובדים, מייצג אותם מול ביטוח לאומי, מול משרדי העבודה והרווחה, רשויות המס ועוד.

ייצוג בבית דין לעבודה

הגעה לבית הדין האזורי לעבודה  נעשית רק כמוצא אחרון או כאשר מדובר על תביעה מהותית הכוללת גם פגיעה מוחשית בעובדים. בעת הייצוג עו"ד יעקב שניטמן יטען לטובת לקוחו ויציג תקדימים משפטיים, יצרף מסמכים המעידים על צדקתו ועוד. המטרה היא להוכיח לבית הדין האזורי לעבודה , כי העובד נפגע. התוצאה הסופית הרצויה היא החזרת כל הכספים שלא שולמו. הם יסייעו מאוד ללקוחו בהווה ובעתיד.

עו"ד בענייני עבודה, מקבל לידיו תיקים עקב סכסוכים בין מעסיקים לעובדים, בינם לבין המוסד לביטוח לאומי, משרד העבודה והרווחה, רשויות המס ועוד. הוא מכיר היטב את דיני העבודה ומקבל עדכונים שוטפים לגבי התיקונים להם ו/או שינויים אחרים לגביהם. הליווי שלו נעשה בבית דין לעבודה וגם מחוץ לכתליו. כדאי לערב אותו כבר בראשית התהליך וכאשר ברור כי נוצר סכסוך מורכב. עו"ד יעקב שטינמן משרד עורכי דין ונוטריון" עוסק בתחום ענייני העבודה וניתן לקבל ממנו מידע חשוב.

עו"ד בענייני עבודה – מיומן ויעיל

עו"ד בענייני עבודה מקבל את התיק לידיו ולומד אותו לעומק. הוא מתחקר את הלקוח ומעיין במסמכים הנלווים. על פי הממצאים הוא ימליץ לו להמשיך בהליך התביעה או לסגת ממנה. לעיתים, אין הצדקה מבחינה כספית כי הפגיעה מינימלית, יש מקרים בהם הצד השני פעל כחוק ועוד. לעורך הדין יש כלים שאינם מצויים בידי הלקוח. התיקים הנפוצים הם תביעות של עובד כלפי מעסיק שפגע בזכויותיו. כך, אי תשלום שכר כחוק או כמוסכם, אי תשלום תנאים סוציאליים כמו פנסיה, חופש, הבראה ומחלה, פיטורין שלא כחוק או אי תשלום פיצויי פיטורין ועוד. המשימה הראשונה שהוא לוקח עליו, במידה וממשיכים בתביעה, היא ניסיון לקבלת הכספים המגיעים באמצעות משא ומתן ישיר, התכתבויות, שיחות טלפוניות ועוד. אם הדבר לא צולח אין ברירה אלא להגיע לבית דין לעבודה.

ייצוג משפטי

בבית הדין לעבודה יטען עורך הדין לטובת לקוחו ויציג את כל המסמכים התומכים בגרסתו. בנוסף, יביא פסקי דין תקדימיים תומכים, צווי הרחבה או הסכמים קיבוציים ועוד. הרצון הוא לשכנע את השופט/ת בצדקת טענותיו של הלקוח. הצלחה בכך, תשיב לו את הכספים שנלקחו ממנו שלא בצדק. הם יסייעו לו בהווה וגם בעתיד.

עורך דין לענייני עבודה, מקבל לידיו תיקים רבים שחלקם מורכבים בתחום. רבים מהם הינם עקב סכסוכים ותביעות בין עובדים למעסיקים וביניהם לבין המוסד לביטוח לאומי ועוד. הוא מכיר את דיני העבודה השונים ומתמצא גם בחידושים לגביהם, בתיקונים הנעשים בהם ועוד. כדאי לערב את העו"ד כבר בראשית התהליך ובעת שברור כי מדובר על סכסוכים מורכבים. "עו"ד יעקב שטינמן – משרד עורכי דין ונוטריון" עוסק בתחום לענייני עבודה וניתן לקבל ממנו מידע רב.

עורך דין לענייני עבודה – ייעוץ חשוב

עורך דין לענייני עבודה, יכול לייעץ כבר בראשית הדרך על הדרכים שיש להתנהל בכל סיטואציה. מרבית התביעות הן עקב הפרת זכויות של מעסיק כלפי עובדיו. כך, בנושאי שכר שלא שולם, פיצויי פיטורין, הפרשות לפנסיה, אי תשלום חופש שנתי, דמי הבראה ועוד. ניתן לבנות תיק כנגד מעסיק על ידי התנהלות נכונה. יחד עם זאת, לא בכל מקרה כדאי להמשיך ולתבוע. לא תמיד הלקוח רואה נכון את המצב. במקרים רבים אין כדאיות כלכלית וכספית בגלל שהפגיעה, אם בכלל הייתה, הינה מינימלית. תביעה שלא לצורך גוזלת זמן יקר, כספים ויוצרת אי שקט נפשי. יחד עם זאת, במידה ויש סיכוי לזכייה בתביעה הוא ימליץ להמשיך בתהליך.

ייצוג בבית דין לעבודה

ראשית, ינסה עורך הדין לסגור את התביעה במשא ומתן ישיר, בדרך של התכתבויות ועוד. אם לא עולה הדבר, אזי הוא יפנה לבית דין לעבודה לקבלת סעד ממנו. במהלך הדיון הוא יטען לטובת לקוחו, יציג מסמכים ופסקי דין תקדימיים התומכים בגרסתו וינסה לשכנע את בית הדין בצדקת טיעוני לקוחו. הצלחה תוביל לפסיקה על קבלת כספים שהיו מגיעים לו ולא שולמו לו בעבר.

Tweet
Share
Share