עורך דין דיני עבודה בחיפה

עורך דין דיני עבודה בחיפה

כיצד לבחור בחוכמה עורך דין דיני עבודה בחיפה?

לרוב מחפשים עורך דיני עבודה בחיפה, גוגל מראה תוצאות חיפוש שונות בחיפה גם עורכי דין בתחום דיני עבודה בחיפה וגם עורכי דין שתחום עבודה הוא משני או שבכלל לא עוסקים בתחום אלא, רשמו באתר שלהם תחום דיני עבודה כדי לקבל לידים ולמשוך לקוחות, מומלץ להמנע ולא לפנות לעורך דין שהוא "כולבויניק" קרי, עוסק בכל תחום משפטי.

תחום משפט עבודה הוא תחום מורכב ודינאמי מאוד. עורך דין טוב בדיני עבודה צריך להתמצות בזמן אמת בחוקי העבודה, בפסיקה עדכנית, עדכוני חקיקה, הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי.

על כן, כדי לזכות בתיק בסכום מקסימאלי, לקבל תוצאה טובה ולא להתפשר ב"גרושים" חובה לפנות רק לעורך דין דיני עבודה בחיפה אשר עוסק בתחום שירות משפטי בחיפה כמו לעורך דין יעקב שניטמן עורך דין דיני עבודה בחיפה.

יעקב שניטמן הינו עורך דין דיני עבודה בחיפה יודע לתת שירות בתחום משפט העבודה הן לשכירים והן למעסיקים. בהרבה מאוד תיקים, עורך דין של מעסיקים יעקב שניטמן שומר על אינטרסים וזכויות של המעסיק בפני תביעת סרק של עובד. 

תושב צפון? מדוע כדאי לפנות אל עורך דין בחיפה ולא במרכז?

סטיגמה או טעות נפוצה לחשוב שרק עורכי דין טובים לדיני עבודה נמצאים במרכז הארץ. היום, בחודש יולי בשנת 2020 אפשר לגלות סוד כי עורכי דין טובים בתחום דיני עבודה נמצאים גם בחיפה. הרי, אם מחפשים עורך דין לדיני עבודה בכרמיאל או בנהריה או בעכו או בכל עיר אחרת בצפון לא צריך לנסוע עד לתל אביב ואפשר להגיע לעורך דין דיני עבודה בחיפה ולקבל ממנו שירות וייעוץ משפטי בעניין זכויות במקום העבודה.

דווקא, מומלץ מאוד להגיע לחיפה כאשר מחפשים עורך דין דיני עבודה בחיפה. בית הדין האזורי לעבודה בחיפה מכיל שופטים ורשמים בין הטובים בארץ. כמובן, הכל כפוף לעניין סמכות דיון מקומית של בית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

יעקב שניטמן עורך דין דיני עבודה חיפה יודע לספק שירות משפטי נכון לכלל מחיפה ומחוץ לחיפה. זה לא סוד לספר, כי לייעוץ משפטי ולפתיחת תיקים בענייני עבודה מגיעים ליעקב שניטמן עורך דין דיני עבודה בחיפה ומאיזור צפון וסביבה, מאזור מרכז, מאזור ירושליים ואף מגיעים מבאר שבע ואזור דרום.

האם אפשר לנהל תביעה מול מעסיק באופן עצמאי?

כמובן שכן אבל, לא מומלץ!!!. תכלס, לא ניתן לקבל מירב כספים ותשלומים מלאים בגין תקופת העבודה ו/או סיומה ללא מעורבותו של עורך דין דיני עבודה. כדי לייצג עצמך בדיון בין בבית הדין האזורי לעבודה ובין בערכאה שיפוטית אחרת צריך לדעת המון דברים ולא רק חוקים, משפטים ופרוצדורה.

אין זה כלכלי לחסוך על עורכי דין בתביעה מול מעסיק או גם להיפך בהגשת הגנה מול תביעת העובד ונהפוך, מי שחוסך על ייצוג משפטי משלם כפל !!

כשעובד מנסה מזלו ומגיש תביעה לבדו כנגד מעסיק הרי חוטא וגורם לעצמו נזקים:

  1. עובד שלא מיוצג בהליך משפטי ע"י עורך דין חזק בדיני עבודה – עובד גורם לעצמו נזק בכך שלא יכול לעלות טענות משפטיות ולבצע חישובי שכר נכונים. לרוב, תביעת עובד נופלת כאשר תביעה לא נכונה או לא מכומתת כדין.
  2. מעסיקים מיוצגים ע"י עורכי דין אשר עוסקים בתחום דיני עבודה – עובד גורם לעצמו נזק כי לא יוכל להתמודד עם טענות משפטיות וחישובי שכר מצד שכנגד.
  3. מי שמגיש לבדו כתב תביעה כנגד מעסיק שופט כבר בדיון ראשון, היה ולא מגיעים להסכם פשרה, שופט ב- 90% מהמקרים ממליץ לקחת ייצוג משפטי ואף דורש תיקון כתב התביעה. בד"כ בעת תיקון כתב תביעה בתי הדין האזוריים לעבודה כמעט ב -100% מהתקים מחייבים התובע בהוצאות משפט הן לטובת אוצר המדינה והן לטובת הצד השני בשל בזבוז זמן שיפוטי וטחרה של צד שכנגד. סכומי הוצאות משפט מגיעים לאלפי שקלים !!

על כן, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין לדיני עבודה בחיפה כדי לבדוק תלושי שכר לתשלום תנאים סוציאליים, לבדוק פנסיה אם כל תשלומים שניכה מעסיק בתלושי שכר הועברו לקרן פנסיה ולא חייב חוב בגין אי הפרשות לפנסיה או לקרן השתלמות. לבדוק, עם מעסיק שילם כל שעות נוספות בעבודה ושילם כל הזכויות לעובד מכח הסכם קיבוצי או צו הרחבה שחל מעסיק במגזר הפרטי.

יעקב שניטמן הינו עורך דין מנוסה בדיני עבודה אשר למעלה מ- 17 שנים עוסק בתחום דיני עבודה והצליח באלפי תיקים אשר רובם הסתיימו בהסכמי פשרה או בפסקי דין ולקוחותיו זכו בעשרות ואף במאות אלפי שקלים.

שינוי גודל גופנים