ייעוץ מקיף למעסיקים
שלום וברוכים הבאים למשרד עו"ד המתמחה בדיני עבודה וחברות!

אנו מבינים שכל מעסק וחברה זקוקים לשירותי משפט מקצועיים ואמינים כדי להגן על עצמם ולהציל זמן ומשאבים במקרי סכסוכים משפטיים.

כעורך דין לדיני עבודה וחברות, אנו מציעים לכם שירות ריטיינר חודשי לתמיכה משפטית מלאה ומקצועית למעסיקים וחברות.

השירות שלנו כולל ייעוץ משפטי עם עו"ד מומחה לדיני עבודה וחברות, תמיכה בענייני התאגדות, הכנת הסכמי עבודה ומסמכי פרישה מעבודה, טיפול במקרי פיטורים, הטרדות מיניות, טיפול בתביעות של עובדים, במקרי סכסוך עם עובדים, ועוד.

אנו עוזרים למעסיקים וחברות להתמודד עם כל נושא משפטי ומסייעים להם להגן על עצמם בצורה הטובה ביותר.

כדי להשיג את המטרות שלכם, אנו מתמקדים בתמיכה אמינה ומהירה ללקוחותינו ובמתן שירות ייעודי ומותאם אישית לכל מקרה.

כעורך דין מתמחה בתחום דיני עבודה, אנו מספקים ללקוחותינו שירות משפטי מקצועי ואמין בכל הנוגע לדיני עבודה והגנה משפטית.

אנו מכירים את הצרכים של המעסיקים והחברות ומתאימים את הפתרון המשפטי המתאים לכל מקרה. נסיון רב בטיפול במקרים של פיטורים, זכויות שכר, הסדרי עבודה ועוד.

אנו מציעים לכם ייעוץ מקצועי ותמיכה מלאה לכל הצעדים בתהליך המשפטי ונלווה אתכם עד לסיום הסכסוך.

צוות המשרד שלנו מורכב מעורכי דין מנוסים ומומחים בתחום דיני העבודה, ואנו משתמשים בידע ובמומחיות שלנו כדי להבטיח לכם את הפתרון הטוב ביותר לסכסוך שלכם.

אם אתם מחפשים עורך דין יייצוג מעסיקים בחיפה אמין ומקצועי, אנו פה כדי לעזור לכם.

"מומחיות בדיני עבודה למעסיקים – צוות עורכי דין מנוסה ואמין להגנה משפטית מלאה"

כל מעסיק בישראל שמעסיק עובדים שכירים לשם מתן שירות או ייצור חייב לקבל ליווי וייעוץ משפטי שוטף מטעם עורך דין ייצוג מעסיקים.

הרבה מעסיקים טועים כאשר סוברים בתמימות ובתום לב שמספיק שיש רואה חשבון או מנהל חשבונות פנימי או חיצוני בעסק ולא צריך ליווי חודשי של עורך דיני עבודה המתמחה בייצוג מעסיקים אלא רק כשמוגשת תביעה מטעם העובד או ביקורת מטעם משרד העבודה.

אין עורכי דין לעבודה מחליפים את רואה חשבון אלא, מוסיפים ומשלימים את פערים בהבנה וידיעה של חוקי עבודה כדי למנוע חשיפה של מעסיקים להפרות חוקי עבודה, לעבירות מנהליות והליכים פליליים.

למצער, לא כל רואה חשבון או חשב שכר מתעדכן בחוקי העבודה ובפסיקה עדכנית בתחום יחסי עבודה ולרוב מעסיקים משלמים אלפים ואף מאות אלפי שקלים ולעיתים מוגשים נגדם כתבי אישום ומתנהלים הליכים מנהליים ופליליים בגלל אי מודעות לחוקי עבודה בסיסיים.

כך למשל מתנהל ייצוג מעסיקים בחיפה:

 1. קיימת חובה למסור הודעה על תנאי העסקה במועד תחילת העבודה ו/או לכל המאוחר בתוך 30 יום לאחר מכן. פיצוי בגין הפרה זו מגיע עד לסכום של 15,000 ₪.
 2. קיימת חובה למסור עדכון או שינוי בתנאי העסקה בכתב. פיצוי בגין הפרה זו מגיע עד לסכום של 15,000 ₪.
 3. קיימת חובה לנהל תלושי שכר עפ"י תיקון 24 לחוק הגנת השכר ולכלול בתלושי שכר פרטים נחוצים כגון: צבירה וניהול ימי חופשה, צבירה וניהול ימי מחלה, רישום שעות עבודה רגילות, רישום שעות נוספות, רישום ערך שעה רגילה, רישום שכר מינימום, רישום מרכיבי שכר נכונים וכו'. פיצוי בגין הפרה זו מגיע עד לסכום של 5,000 ₪ לכל תלוש שכר שלא ערוך כדין.
 4. ניהול פנקס חופשה, ניהול ורישום דו"ח שעות נוכחות בעבודה וכו'
 5. קיימת חובה למסור אישור על תקופת העסקה במועד סיום העבודה. פיצוי בגין הפרה זו מגיע עד לסכום של 15,000 ₪.
 6. קיימת חובה לערוך הליך שימוע כדין לפני פיטורים. פיצוי בגין הפרה זו מגיע עד לגובה 6 משכורות ולעיתים לעשרות ואף מאות אלפי שקלים.
 7. תשלומי הלנת שכר או הלנת פיצויי פיטורים בגין איחורים בתשלום שכר עבודה או עיכוב במתן טופס 161 ומכתב שחרור לעובד במועד סיום עבודתו.

בתאריך 30/06/2012 נכנס לתוקף החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, התשע׳׳ב – 2011. במסגרת החוק, מוסמך משרד העבודה להטיל עיצום כספי על מעסיק בשל הפרת חוקי העבודה המוניים בתוספת שנייה לחוק. כמו כן, מטיל החוק אחריות אישית וישירה על מנהל כללי של המעסיק שהוא תאגיד וקובע שהוא חייב לנקוט בכל האמצעים הסבירים כדי למנוע הפרת חוקי העבודה.

למשל, עיצום כספי:

 1. חוק הגנת השכר, תשי"ח-1958 , סעיף 25א, אי העברת סכומים שנוכו למי שלו יועדו או העביר באיחור – עיצום כספי 17,955 ₪
 1. צו הרחבה (נוסח משולב) לפנסיה חובה לפי חוק הסכמים קיבוציים, התשי"ז- 1957, לעניין אי תשלום תשלומים מכח צווי הרחבה בעניין פנסיה – עיצום כספי ע"ס של  28,728  ₪
 1. צו הרחבה (נוסח משולב) לפנסיה חובה לפי חוק הסכמים קיבוציים, התשי"ז- 1957 , לעניין אי תשלום תשלומים פנסיה בעניין הרחבה צווי עבור 4 עובדים בלבד הגיע לסכום של 215,460 ₪

לרשימה מלאה של חברות מפרות חוב ועיצומים כספיים שהוטלו על מעסקים ניתן לראות במשרד העבודה באמצעות לחיצה עליי

לרוב רובם של מעסיקים היו רואי חשבון וחשבי שכר אולם, עובדה זו לא סייעה להם לא לשלם קנסות ועיצומים כספיים למדינה בעשרות ואף במאות אלפי שקלים. למה? בגלל שלא היו מיוצגים בזמן אמת ע"י עורך דין דיני עבודה.

בחיפה בשנת 2019 הוטלו על מעסיקים עיצומים כספיים בסכומים מעל 700,000 ₪

מכאן, יעקב שניטמן עורך דין דיני עבודה בחיפה ועורך דין לדיני עבודה בצפון יכול לסייע למעסיקים בזמן אמת ואף לאחר שהוגשה כנגדם דרישה לתשלום קנס מנהלי או עיצום כספים או כתב תביעה מטעם עובד להפחית את סכום החוב, להגיע לפשרה ולפתרון סכסוך מחוץ לכותלי בית הדין האזורי לעבודה.

לסיום שתי המלצות חמות לכל מעסיק שצריך ייצוג מעסיקים:

 1. על כל מעסיק בין קטן ובין גדול לעשות בדיקות תקופתיות בידי עורך לדיני עבודה לפחות פעם בחצי שנה כדי למצוא ולתקן טעויות בתלושי שכר ובכך, למנוע חשיפה לתביעות שכר מטעם העובדים ולהימנע מקנסות ועיצומים והליכים פליליים מטעם המדינה.
 1. לשכור שירותיו של יעקב שניטמן עורך דין לענייני עבודה כדי לקבל ייעוץ מקצועי וליווי שוטף בענייני עבודה.

משרדנו משרד עורך דין ייצוג מעסיקים בחיפה מעניק שירות משפטי שוטף למעסיק בכל היבטים של משפט העבודה ויחסי עבודה החל משלב קליטת עובדים ועד שלב סיום עבודתם בחברה. אין חולק כי עורך דין לדיני עבודה של מעסיק יכול לחסוך לעסק או לחברה עשרות ואף מאות אלפי שקלים בשנה.

Print Friendly, PDF & Email