האם זכאי עובד במשכורת גלובאלית לקבל גמול שעות נוספות?

גמול שעות נוספות

האם זכאי עובד במשכורת גלובאלית לקבל גמול שעות נוספות?

 

גם כאשר הוסכם על שכר חודשי כולל אין לראותו ככולל גמול שעות נוספות, וזאת נוכח האמור בסעיף 5 לחוק הגנת השכר. משכך, גם אם טוען מעסיק כי סיכם עם העובד על שכר גלובאלי, אפילו אם זה נכון מבחינה עובדתית – זה לא מספיק. משמעות הדבר העובד יהיה זכאי לגמול שעות נוספות של 125% משכרו השעתי, בעד כל שעה נוספת [ועיינו: ע"ע 48123-12-16 טארק זעזוע – משה שטרית ואח' (30.01.18)].

 

כותב מאמר

עו"ד יעקב שניטמן

מאמרים נוספים באותו נושא

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.