טופס 161 לעובד

 טופס 161 לעובד

ישנה חובה למסור טופס 161 לעובד אשר מהווה הודעת מעביד על פרישה מעבודה של עובד. בעת סיום יחסי עובד-מעביד חובה על המעסיק למסור לעובד העתק מלא של טופס 161, על פיו, יוכל הפורש לזכות בפטור על מענקי הפרישה ו/או כספי הפיצויים ו/או הקצבה וכל זאת, בתוך 15 יום ממועד סיום העבודה. לצד חובה למסור טופס 161 קיימת חובה למסור מכתב שחרור / מכתב מופנה לחברת הביטוח בדבר הסכמת מעסיק לשחרר כל כספי פנסיה ופיצויים שנצברו לזכותו של עובד בקופת גמל.

המעסיק יפרט בטופס 161 לעובד את פרטי העסקתו של העובד, את משכורתו האחרונה לצורך חישוב מענק פרישה ואת כל הזכויות פנסיוניות, אשר צבר העובד במשך תקופת עבודתו אצל המעסיק.

אנו בודקים האם  מעסיק קיים את חובתו, חובה למסור טופס 161 לעובד במועד  לאחר פרישתו מהעבודה והאם ישנן הפקדות הכספים בקופת הגמל על שמו.

אי מסירת הטופס לפורש תוך זמן קצוב, המוגדר בחוק, מהווה עילה לתביעה משפטית.

 

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.