עובד מכירות טלפוני שמיתרי קולו נפגעו – דרש מביטוח לאומי להכיר בתאונת עבודה

להכיר בתאונת עבודה

הוא עבד במשך 4 שנים כאיש מכירות טלפוני במוקד מכירות של מכשירי תמי 4. במסגרת תפקידו, 5 ימים בשבוע 10 שעות ביום, היה עליו לבצע מאות עד אלפי שיחות טלפוניות יזומות ללקוחות פוטנציאליים וזאת בחלל פתוח עם כ- 200 אנשי מכירות טלפוניים נוספים

 

צרידות עקב פגיעה במיתרי הקול אינה נחלתן הבלעדית של אנשי הוראה. היא אומנם לא נכללת ברשימת מחלות המקצוע המוכרות בגינן ניתן לקבל פיצוי, אך בתי הדין לעבודה הכירו בלא מעט מקרים בהם הוכרה פגיעה במיתרי הקול כתאונת עבודה. גם אנשי מכירות טלפוניים נוטים לסבול מאותה בעיה. האם גם הם יכולים לטעון לתאונת עבודה ולקבל פיצוי?

לאחרונה, המחלקה לתביעות עבודה בביטוח הלאומי, דנה בתביעתו של איש מכירות טלפוני אשר טען כי זכאי לפיצוי ממעסיקו בגין אובדן קולו.

מדובר בעובד שבמשך 4 שנים עבד כאיש מכירות טלפוני במוקד מכירות של מכשירי תמי 4. במסגרת תפקידו, 5 ימים בשבוע 10 שעות ביום, היה עליו לבצע מאות עד אלפי שיחות טלפוניות יזומות ללקוחות פוטנציאליים וזאת בחלל פתוח עם כ- 200 אנשי מכירות טלפוניים נוספים. בשלב מסוים העובד התחיל לסבול מפגיעה הדרגתית במיתרי קולו. מצבו הלך והחמיר עד כדי כך שכבר לא היה יכול לדבר. באמצעות עורך דינו הוא הגיש תביעה לביטוח הלאומי בדרישה להכיר במצבו כתאונת עבודה.

בתביעה טען העובד כי עבד במוקד פתוח עם מאות עובדי מכירות, אשר בו זמנית ביצעו שיחות טלפוניות. כתוצאה מכך הוא נאלץ להרים את קולו מה שבסופו של דבר גרם להיווצרות יבלות במיתרי קולו.

הביטוח הלאומי קיבל את תביעתו ובימים הקרובים צפוי העובד להתייצב לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות שלו.

נציין כי סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי, התשנ"ה 1995, קובע כי פגיעה בעבודה היא תאונת עבודה או מחלת מקצוע. לכאורה ניתן להכיר בתאונת עבודה רק כאשר מדובר באירוע תאונתי או במחלה הנכללת ברשימה סגורה של מחלות המקצוע. כאמור, פגיעה במיתרי הקול אינה נכללת ברשימה זו ואינה נחשבת לתאונה קלאסית כהגדרתה. לכן, נטל ההוכחה במלואה מוטל על המבוטח, שעליו להוכיח כי אכן מדובר בפגיעה שנגרמה עקב עבודתו.

בתי הדין לעבודה פסקו בלא מעט מקרים לטובת התובעים בסוגיה זו. כך למשל, הם הכירו במורה לתפירה שטענה לפגיעת עבודה עקב פגיעה במיתרי קולה וזאת עקב הצורך לגבור על ראש מכונות התפירה. גם מרצה במכללה שלימד שנים ארוכות ושחקן תיאטרון שלקה בגידול סרטני במיתרי קולו – קיבלו פיצוי עקב תאונת עבודה.

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.