צדק חברתי: גם עובדי הקבלן במשרדי הממשלה יקבלו סבסוד ארוחות

סבסוד ארוחות

גובה המענק יעמוד על 2,048 שקל וזאת בכפוף לחלקיות משרתו של כל עובד קבלן במשרדי הממשלה וכן בניקוי החלק היחסי של הרכיבים, בדומה לחישוב אשר נעשה למענק האוכל של עובדי המדינה

 

בעקבות המענק לסבסוד הארוחות בשעות העבודה, אותו החלו לקבל מחודש מארס 2017 כ- 40 אלף עובדי המדינה המועסקים בהעסקה ישירה, כעת הגיע תורם של עובדי הקבלן במשרדי הממשלה. מדובר בלמעלה מ- 100 אלף עובדים המועסקים בתחומי השמירה, האבטחה והניקיון.

גובה המענק יעמוד על 2,048 שקל וזאת בכפוף לחלקיות משרתו של כל עובד קבלן במשרדי הממשלה וכן בניקוי החלק היחסי של הרכיבים, בדומה לחישוב אשר נעשה למענק האוכל של עובדי המדינה. מתוכנן שהעובדים יקבלו את המענק כבר במשכורת של חודש נובמבר ולכל המאוחר בחודש דצמבר 2017.

מענק זה אומנם לא יצמצם את הפערים החברתיים הגדלים והולכים ולא יבטל את צורות העסקה הפוגעניות במשק הישראלי, אך הוא בוודאי יסייע ללא מעט מהעובדים החלשים ביותר. ידוע, כי עובדי קבלן מופלים לרעה לא רק בשכר ותנאים סוציאליים כגון נסיעות, פנסיה, ימי מחלה, אוכל, חופשות וחגים. גם התחושה של חוסר ביטחון תעסוקתי, בידוד והדרה מוכרת להם היטב, כמו גם הכעס על אי נקיטת צעדים לשיפור מצבם. אין להם ועדי עובדים חזקים ואין מי שילחם למענן, לכן הישועה צריכה לבוא מהמדינה.

שר האוצר, משה כחלון מסר בתגובה: "למדינת ישראל כלכלה חזקה ויציבה מספיק לאפשר מהלכים למען צמצום הפערים בחברה הישראלית. המענק הינו חלק משיפור תנאי העסקתם של עובדי קבלן, ומהווה צעד משמעותי בדרך לשוויון חברתי. אין זה ראוי כי במדינת ישראל ב-2017 יהיו עובדים ששווים פחות מעמיתיהם."

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוסיף: "ההסתדרות תמשיך לפעול למען שיפור תנאי ההעסקה של עובדים מוחלשים, תוך עמידה איתנה על זכויותיהם ובמקביל לצמצום צורות העסקה פוגעניות במשק. אני רוצה להודות לשר האוצר כחלון, לממונה על השכר במשרד האוצר ערן יעקב וליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, על התגייסותם לנושא. מהלך זה משקף ערכים של שוויון ומהווה צעד נוסף לצמצום פערים בחברה הישראלית".

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.