קנס בגין הפרת זכויות עובדים לחברת ניקיון

קנס בגין הפרת זכויות עובדים

משרד העבודה והרווחה ערך חקירה בעניין אכיפת חוקי העבודה בעסק, המקנה שירותי קבלן בניקיון ואחזקה לוועדי בתים פרטיים. בעקבות החקירה בעסק אותרו מספר עבירות על חוקי העבודה כדלקמן : אי תשלום שכר מינימום ו/או אי תשלום שכר בכלל לעובדים, אי העברת ליעד כספים, אשר נוכו מתלושי השכר של העובדים וכו'.

בית הדין האזורי לעבודה בתל- אביב – יפו * הכריע בגזר דינו להטיל קנסות מחמירים בסה"כ 954,900 ₪ על המעסיק וזאת משום שהעבירות הנדונות חזרו על עצמן במשך מספר חודשים ובגלל שהופרו זכויות של מספר עובדים בעבירה דומה. בנוסף לכך המעסיק חויב לחתום על כתב התחייבות בסך של 1,130,000 ₪ על מנת למנוע בעתיד ביצוע עבירות הנ"ל במשך 3 שנים הבאות.
גם מנהל החברה הורשע בביצוע העבירות האמורות ונגזר עליו קנס בסך 40,000 ₪  והוא חויב לחתום על התחייבות בסך 116,800 ₪ כדי למנוע ביצוע העבירות למשך 3 שנים.
לא ידוע האם העובדים, כלפיהם נעשו העבירות, הגישו תביעות אישיות נגד המעסיק או לא כדי לקבל פיצויי כספי בגין הלנת השכר ו/או בגין ההפסד בזכויות הסוציאליות, אשר ספגו.  אך הענישה המנהלית, שהוטלה על המעסיק בגזר הדין הזה, מלמדת כי, גם כאשר עובדים חוששים לתבוע את מעסיקיהם בכוחות עצמם, עדיין ניתן להגיש תלונה למינהל ההסדרה והאכיפה במשרד העבודה והרווחה על מנת להבהיר למעסיקיהם וליתר המעסיקים במדינה, כי קיימים חוקים ודיני עבודה, אותם אסור להפר.

*  בית דין אזורי לעבודה בתל אביב – יפו ת"פ 23699-06-17 מדינת ישראל נ' ר.י.א אביב ניהול ואחזקת מבנים בע"מ ואח' בפני כבוד השופט אורן שגב.

אינה לובין

מבקרת שכר תלושדין

 

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »
הודעה לעובד

הודעה לעובד

מאמר זה ידון בחובת הודעה לעובד ולמועמד לעבודה בהתאם לחוק הודעה לעובד ולמועמד לעבודה (תנאי עבודה והליכי מיון וקבלה לעבודה), תשס"ב-2002(להלן החוק).

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.