קרן פנסיה לא מודיעה על פרישה

קרן פנסיה לא מודיעה על פרישה

עובדת הגיעה לגיל פרישה לנשים, אך המשיכה לעבוד. לאחר תקופה נודע לה, כי הייתה זכאית לקבל בנוסף למשכורת גם קצבת גמלה מקרן הפנסיה שלה. העובדת תבעה את קרן הפנסיה על כך, שלא הודיעו לה על האפשרות לקבל פנסיה במקביל לשכר עבודתה. העובדת תבעה את קרן הפנסיה שלה לשלם לה קצבת זקנה רטרואקטיבי מאז הגעתה לגיל הפרישה.
לנשים ישנה האפשרות להתחיל לקבל פנסיה בגיל מוקדם יותר מגברים, אך גם ישנה האפשרות להתחיל לקבל גמלה בגיל זקנה מאוחר יותר, כמו לגברים. התובעת היתה זכאית לבחור בין האופציות האלה ולפנות לקרן הפנסיה בבקשה לקבלת הקצבה מיד אחרי הגעתה לגיל פרישה לנשים.
בית הדין קבע כי אין מקום להטיל על קרן הפנסיה חובה ליידע במיוחד את העובדות המבוטחות בקרן, על אפשרותן לקבל קצבת זקנה ולהמשיך לעבוד בהגיען לגיל הפרישה החוקי. וזאת  על אף שהפסיקה אכן הרחיבה את חובת הנאמנות של קרנות הפנסיה כלפי עמיתיהם למתן כל מידע חיוני לקבלת ההחלטות בניהול הקרנות.
עדיין אין בתקנון הקרן הוראה, המחייבת מתן הודעה לעמיתות על זכאותן להתחיל לקבל קצבה בנקודות זמן שונות במהלך חייהן. לכן הוחלט כי העובדת תקבל את הקצבה מהמועד, בו לראשונה הגישה את בקשתה לקבלת קצבת הזקנה.
פסק הדין הזה מלמד אותנו כי רצוי מאד לעיין בתקנות קרנות הפנסיה ולעקוב אחרי המידע, המופיע בדו״חות השוטפים, אשר נשלחים לעמיתים מדי תקופה.כמו כן, כדאי מאד לנסות להבין משמעות של כל פרט בדו״ח ובמיוחד משמעות הפרטים, הקשורים לניהול כספי הפנסיה שלנו.

ק״ג 7872-02-15 סימה סופי שירי – קרן מקפת מרכז לפנסיה ותגמולים אגודה שיתופית בע״מ, לפני: כב׳ השופטת דגית ויסמן (נבו03.06.2018).

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.