שלב שני: מענקי פרישה מוגדלים ומכופלים לפורשים מרצון מסלקום

מענקי פרישה מוגדלים

התוכנית אינה מוגבלת במספר הפורשים אך בחברה מעריכים כי מאות עובדים ינסו להיכלל בתוכנית, כאשר בסופו של דבר יהיה מדובר בכל היותר על 150 עובדים שיקבלו בנוסף לפיצויי פיטורים גם שורה ארוכה של הטבות

 

פיצויים ומענקים מוגדלים לפי שנות ותק מוכפלות, פנסיית גישור מוקדמת לבני 58 ומעלה, ליווי מס מקצועי ויוקרתי, חבילת רכב וטלפון לתקופת הסתגלות ועוד הרבה הטבות מופלגות אחרות יקבלו הפורשים מרצון מסלקום.

מדובר בפעימה שנייה בתוכנית הפרישה מרצון מסלקום. השבוע ועד עובדי החברה חתם על הסכם נוסף עם ההנהלה, המאפשר לעובדים הפורשים ליהנות מחבילת פרישה מוגדלת ומכופלת. היקף ההפרשה יעמוד על כ- 20 מיליון שקל.

"לאחר משא-ומתן אינטנסיבי ולאחר שהצדדים הגיעו להסכמות", נמסר מוועד העובדים. "במסגרת התוכנית, כל עובד עם ותק של 30 חודשים ומעלה יוכל, אם ירצה בכך, לסיים את עבודתו בקבוצה, מלווה במצנח כלכלי משמעותי בדמות תנאי פרישה מוגדלים במיוחד. החל מהיום ובמהלך שלושת השבועות הקרובים בלבד, כלל עובדי החברה שעומדים בתנאי הוותק, יוכלו להגיש להנהלה את בקשתם להיכלל בתוכנית".

התוכנית אינה מוגבלת במספר הפורשים אך בחברה מעריכים כי מאות עובדים ינסו להיכלל בתוכנית, כאשר בסופו של דבר יהיה מדובר בכל היותר על 150 עובדים. הם יפרשו מהחברה מרצון ובתמורה, בתוך שבועות ספורים, הם יקבלו חבילת פרישה עם שורה ארוכה של הטבות.

ההטבות שיקבלו עובדי סלקום
מבין ההטבות, מענקים מוגדלים לפי שנות ותק מוכפלות בשכר. כך לדוגמה, עובד בעל ותק של 15 שנים בחברת סלקום, יקבל בנוסף לפיצויי פיטורים גם מענק בגובה של 15 משכורות. עובדים מעל גיל 45 יקבלו במקרה זה 16 משכורות.

עובדים מעל גיל 58, גברים ונשים, יהיו זכאים לבחור בין פנסיית גישור לקצבה מהוונת כסכום חד פעמי. בנוסף הם ימשיכו לקבל הפרשות פנסיה על בסיס משכורת אחרונה עד גיל 67.

וזה לא הכל, הפורשים מרצון יקבלו גם ביטוח בריאות מוזל, ליווי אישי במציאת עבודה, הטבה לייעוץ וליווי פנסיוני מקצועי וצמוד בחינם. העובדים שברשותם היה רכב חובה וטלפון ימשיכו ליהנות מההטבה לתקופה של 3 חודשים נוספים.

מיה יניב, יו"ר ועד עובדי סלקום: "גם בזמנים מורכבים עבור ענף הסלולר בכלל וקבוצת סלקום בפרט, הצלחנו להשיג לעובדים תנאי פרישה חלומיים, שהם הרבה מעבר למקובל בשוק. שוב הוכחנו את נחיצותו של ועד עובדים חזק. התנאים המוצעים יאפשרו לפורשים מרצון לצאת לדרך חדשה בחייהם עם גב כלכלי זקוף ואיתן".

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.