106 אלף שקל פיצויים למאבטח שפוטר ללא שימוע כדין

פיצויים למאבטח שפוטר ללא שימוע כדין

השומר חשב שזכאי רק לכספי פיצויים בגין פיטורים בלתי חוקיים ונמצא זכאי לעוד שורה ארוכה של תשלומים סוציאליים, שלא קיבל במהלך העסקתו בחברה. ביניהם תשלום דמי חגים, אי הפרשה לפנסיה, שעות נוספות ואי מתן הודעה מוקדמת

התביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ב- 2014, הגיעה היום להכרעתה ולשביעות רצונו של התובע, שקיבל פיצויים בסך 106 אלף שקל. למעשה, הוא חשב שזכאי רק לכספי פיצויים בגין פיטורים בלתי חוקיים ונמצא זכאי לעוד שורה ארוכה של תשלומים סוציאליים, שלא קיבל במהלך העסקתו בחברה.

מדובר במאבטח  שעבד בחברת ש.נ.ל. כוח אדם ושמירה בע"מ. בתביעתו הוא טען כי פוטר ללא שימוע כדין. מנגד טענה הנתבעת כי העובד התפטר מרצונו לכן השימוע לא נערך והוא אינו זכאי לפיצויים.

השופטת אסנת רובוביץ-ברכש השתכנעה שהשומר אכן פוטר על ידי החברה מבלי שימוע כדין, זאת לאחר שהנתבעת העלתה כלפיו טענות שווא שלא הוכחו. השומר היה מעוניין לשוב לעבודתו, הוא התקשר למשרדי החברה מספר פעמים אך בכל פעם נדחה.

בסופו של דבר, פסק בית הדין לטובתו של השומר ולא רק בעניין פיצויים בגין אי קיום שיחת שימוע.

בפסיקה נקבע כי השומר יקבל פיצויים בגין אי קיום שיחת שימו בסך 13,500 שקל. בנוסף הוא יקבל פיצויי פיטורים בסך 32 אלף שקל, תשלום דמי חגים שלא שולמו לו בסך 8,500 שקל, תשלום בגין שעות נוספות שגם כן לא שולמו לו בסך 7,500 שקל, תשלום בגין הפרשות לפנסיה בסך 22,500 אלף שקל ותשלום בגין אי מתן הודעה מוקמת לפני פיטורים בסך 8,000 שקל. בנוסף לכל אלה, פסקה השופטת כי הנתבעת תישא בהוצאת משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 10 אלף שקל.

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.