אושר לקריאה ראשונה: קנס של עד 200 אלף שקל למעסיק שלא יספק למאבטח עמדה מקורה

קנס של עד 200 אלף שקל למעסיק שלא יספק למאבטח עמדה מקורה

המעסיקים יהיו מחויבים לספק למאבטחים עמדה מוגנת מגשם ושמש, מצוידת באמצעי חימום או קירור; לספק מים, גישה לנקודת חשמל, מקום לשמור את חפציו האישיים וביגוד מתאים לתנאי מזג האוור

ועל זה נאמר: "הגיע הזמן". הגיע הזמן שהמאבטחים בישראל יקבלו את הכבוד המגיע להם ויזכו לתנאי תעסוקה הוגנים. רבות דובר על מצבם העגום, על הקלות הבלתי נסבלת בה פוגעים בעובדים המוחלשים ועל התנאים הבלתי אנושיים בהם הם נאלצים לעבוד תמורת שכר בסיסי. עכשיו העת למעשים.

השבוע, ועדת העבודה והרווחה בכנסת אישרה פה אחד לקריאה ראשונה את הצעת החוק של יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו, שתחייב את המעסיקים בענף השמירה והאבטחה לספק עמדה מקורה או מוצלת למאבטחים. מפירי החוק צפויים לקנס של 20 אלף שקל, כאשר בתי הדין לעבודה יהיו רשאים להעלות את גובה הקנס ל- 200 אלף שקל.

"מאבטחים במוסדות ובמבנים ציבוריים שונים סובלים מתת תנאים במקום עבודתם וממחסור בצליות ובעמדות המגינות עליהם מפני מזג האוויר. תנאים בסייסים אלה היו אמורים להיות מובנים מאליהם", לדבריה של יוזמת החוק ח"כ מלינובסקי. לטענתה זה לא ייתכן שבישראל של שנות ה- 2000 קיימת כזו פגיעה חמורה בכבוד האדם.

לאחר שההצעה תאושר בקריאה שנייה ושלישית, המעסיקים יהיו מחויבים לספק למאבטחים עמדה מוגנת מגשם ושמש, מצוידת באמצעי חימום או קירור. כמו כן, המעסיקים יחויבו לספק למאבטחים מים, גישה לנקודת חשמל ומקום לשמור את חפציו האישיים. על המעסיק יהיה גם לספק למאבטחים שלהם ביגוד מתאים לתנאי מזג האוור.

יו"ר ההסתדרות החדשה, אבי ניסנקורן, שתמך בהצעת החוק בסנקציות למפירים, ציין: "ככל שמורידים מהסכום, יורדת המוטיבציה לאכוף את החוק. ללא הרתעה, החוק הזה יהיה אות מתה".

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), הוסיף: "אלה אנשים הנושאים תפקיד בעל אחריות רבה. החוק הזה יחליף חוסר רגישות וחוסר אכפתיות של הזולת. מאבטחים ושומרים, המשיכו להיאבק על זכויותיכם ואנחנו נסייע לכם".

גם מרכז הרשויות המקומיות תמך בהצעת החוק: "הרשויות המקומיות רואות במאבטחים חלק חשוב והכרחי ממערכת החינוך, ותומכות בשיפור תנאי עבודתם של מאבטחים במוסדות החינוך. רק לאחרונה, חתמנו על הסכם שכר המעניק להם ביטחון תעסוקתי לעבודה בחודשי הקיץ. הרשויות ישמחו לתמוך ולבצע את הפעולות הנדרשות להבטיח תנאים הולמים בעמדות האבטחה, כאשר משרדי הממשלה הרלוונטיים יעבירו את המימון הנדרש לכך".

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.