הצעה: עובדים רבע שעה נוספת בכל יום ומקבלים יום ראשון חופשי אחד פעם בחודש

ראשון חופשי אחד פעם בחודש

"למהלך הזה יש השפעה מהותית על איכות החיים של כל אחד ואחד מאיתנו. תהיה אפשרות לבלות עם המשפחה, להקטין את השחיקה של העובדים ולהגדיל את צריכת התרבות והספורט של כל האוכלוסייה בכלל ושל האוכלוסייה הדתית והמסורתית בפרט"

על סוף שבוע ארוך בהקשר לתרבות הפנאי כמו באירופה וכמובן בהקשר לקירוב בין הדתיים והחילונים בישראל, דובר רבות וארוכות. זה טוב למשק וזה טוב לעובדים, במיוחד בארץ שכאן נחשב שבוע העבודה לעמוס וארוך יותר ביחס לעולם.

אי שם בתחילת שנות ה- 2000 היה זה השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, שהכריז על יוזמה שבכוונתו לקדם אשר תאפשר לשכירים בארץ ליהנות מסופי שבוע ארוכים. ראש הממשלה אפילו הביע תמיכה בהצעתו אך זו כידוע לא הפכה לחוק. כמה שנים מאוחר יותר ח"כ ינון מגל, גם הוא ביקש לפטור את השכירים משביזות יום א'. הצעתו גם כן נתקלה בקשיים.

היום ההצעה לפוך את יום ראשון ליום חופש שוב על הפרק ויוזמיה החדשים מבטיחים שהפעם הם ילכו עד הסוף והחלום יהפוך למציאות. הפעם אומנם ההצעה קצת שונתה ולא בכל יום ראשון מחכה לנו חופש אלא רק פעם בחודש. אך זה, תסכימו מספיק טוב.

"כיום ישנה נכונות של התעשיינים וההסתדרות לקדם את המהלך", מסביר ח"כ אלי כהן מכולנו, זה שיזם את ההצעה הנוכחית. "ישנם פערים קטנים שאנחנו צריכים לסגור, כך שכבר ב-2017 אנחנו נחיל את שבוע העבודה המקוצר אחת לחודש".

על פי ההצעה העובדים השכירים בישראל יעבדו רבע שעה נוספת בכל יום ובתמורה ייהנו מיום ראשון חופשי פעם בחודש. כך למעשה ייהנו השכירים מעוד 12 ימי חופשה בכל שנה.

לדבריו של ח"כ כהן: "למהלך הזה יש השפעה מהותית על איכות החיים של כל אחד ואחד מאיתנו. תהיה אפשרות לבלות עם המשפחה, להקטין את השחיקה של העובדים ולהגדיל את צריכת התרבות והספורט של כל האוכלוסייה בכלל ושל האוכלוסייה הדתית והמסורתית בפרט".

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
הודעה לעובד

הודעה לעובד

מאמר זה ידון בחובת הודעה לעובד ולמועמד לעבודה בהתאם לחוק הודעה לעובד ולמועמד לעבודה (תנאי עבודה והליכי מיון וקבלה לעבודה), תשס"ב-2002(להלן החוק).

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.