ועדת השרים אישרה: שינוי חופשת הלידה לתקופת הורות ולתת גם לאבות שעת הנקה

שינוי חופשת הלידה לתקופת הורות

"בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים במשפחה הישראלית שלא באים לידי ביטוי בדיני העבודה. החוק הזה הוא מקבץ תיקונים שמטרתם לאפשר לבני זוג לחלק ביניהם את משימות גידול הילדים באופן שבו הם מחליטים כתא משפחתי"

חוק הורות שוויונית, שמטרתו לעודד אבות לחלוק עם האימהות את משימות ההורות – אושר השבוע בוועדת השרים לענייני חקיקה בכנסת. את ההצעה לחוק הורות שוויונית יזמה ח"כ רחל עזריה (כולנו) בשיתוף עם קבוצת ח"כים אחרים בכנסת.

על פי הצעת החוק שעוד עתידה להגיע לקריאה ראשונה, שנייה ושלישית ורק אז להיכנס לתוקף, ההורות בישראלי תהיה הרבה יותר שוויונית:

• אבות טריים יוכלו לקחת שעת הנקה ולצאת מוקדם מעבודה, במהלך 4 חודשים לאחר חזרת ההורה מחופשת הלידה

• שעת ההנקה לא תיקרא כך אלא "שעת הורות"

• גם חופשת לידה, לה זכאיות לא רק אימהות אלא גם אבות, תיקרא "תקופת הורות"

• המכתב הראשון אותו מקבלות היום אימהות מהביטוח הלאומי, יהיה מיועד גם לגברים

ח"כ עזריה בירכה על אישורה של ההצעה וציינה: "בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים במשפחה הישראלית שלא באים לידי ביטוי בדיני העבודה. החוק הזה הוא מקבץ תיקונים שמטרתם לאפשר לבני זוג לחלק ביניהם את משימות גידול הילדים באופן שבו הם מחליטים כתא משפחתי. החוק מיטיב עם כל המשפחה: הילדים זוכים לגדול עם שני ההורים, האבות זוכים לזמן יקר עם הילדים, והאמהות זוכות לשותפות בגידול הילדים שמאפשרת להן להתחרות באופן שווה יותר בשוק העבודה".

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.