פנסיה

פנסיה

במאמר זה, נדבר על זכויות עובדים לקבלת תשלומי פנסיה ומהי התיישנות לתביעה קבלת תשלומי פנסיה במהלך ו/או בסיום העבודה.

רבים משכירים אינם מודעים כלל שזכויות שלהם להפקדות לקרן פנסיה או לקבלת קצבאות מקופת גמל גם מתיישנות כמו יתר זכויות במהלך העבודה.

אבל, צריך להבדיל לשני סוגיי התיישנות תביעה לפנסיה

התיישנות פנסיה בגין אי ביצוע הפקדות

כאן, בד"כ עובד זכאי לדרוש זכויות עבור 7 שנים אחרונות. קרי, למשל עובד אשר מועסק במפעל אלקטרוניקה משנת 2006 בחודש 08/2021 החליט לבדוק הפקדות מעסיק לקופת גמל?! במצב דברים זה, ככל שלא הופקדו תשלומים לפנסיה במהלך השנים אז, יכול לדרוש ביצוע הפקדות מחודש 08/2014 בלבד. יש לזכור כי הפקדות מעסיק לקופ"ג צ"ל עבור תגמולים ופיצויים יחד.  מה לא ניתן יכול לקבל כספים מקופ"ג משנת 2006 ? כי לפנסיה זה התיישן מחודש 08/2014 אולם, בסיום העבודה יכול לדרוש תשלום פיצויי פיטורים לכל תקופת העסקה.

התיישנות פנסיה בעת הגעתו לגיל פרישה או למקרה ביטוחי

כאן, המצב הוא שונה !! ככל שעובד הגיע לגיל פרישה ונמצא כי המעסיק לא הפריש סכומים לגמל בעבור כל שנות העסקה בהתאם להוראות הדין. למשל, עובד שמועסק במפעל אלקטרוניקה משנת 2006 בחודש 08/2021 החליט לפרוש לגמלאות ונמצא כי המעסיק לא הפריש לגמל החל משנת 2006 אז, במקרה זה קמה לעובד זכות לתבוע את המעסיק פיצוי בגין הפסדי פנסיה / אובדן תשואות כי לו היו לו כספים בקופ"ג נכון למועד הפרישה אז, היה נהנה מקצבה חודשית או היה מושך כספים מקופה עפ"י הדין. פסיקה הכירה ומשרדנו יעקב שניטמן עורך דין דיני עבודה הוציא למספר לקוחות בסוגיות דומות עשרות ומאות אלפי שקלים בגין אי ביצוע הפקדות לפנסיה בזמן אמת.

יעקב שניטמן עורך דין לענייני עבודה מספק שירותים מקצועיים בתחום דיני עבודה

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
ייצוג מעסיקים

שירות משפטי למעסיק

שירות משפטי למעסיק בשנת 2023 – הגנה משפטית וייעוץ מקצועי בעידן העסקים המשתנה במהירות והדרישות המשפטיות המורכבות, מצויה צורך עולה בשירות משפטי

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »
הודעה לעובד

הודעה לעובד

מאמר זה ידון בחובת הודעה לעובד ולמועמד לעבודה בהתאם לחוק הודעה לעובד ולמועמד לעבודה (תנאי עבודה והליכי מיון וקבלה לעבודה), תשס"ב-2002(להלן החוק).

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.