שי לפסח: מי יקבל צ'ק שמן וכרטיס טיסה לאירופה ומי יסתפק ב- 90 שקל בלבד?

שי לפסח

במקום השני עובדי טבע עם שי בשווי של 1,500 שקל. אחריהם עובדי אדמה מכתשים ואי די איי טכנולוגיות עם שי בשווי של 1,400 שקל; עובדי הבנקים ייהנו משי בסך 900 שקל; עובדי ההיי-טק יסתפקו ב- 400 שקל בלבד

לקראת חג הפסח הבא אלינו לטובה, ערכה חברת ועדים, המרכזת את המידע אודות הפעילות הכלכלית-חברתית של ועדי העובדים בישראל, סקר שחושף את שוק המתנות המסורתיות לעובדים. הסקר נערך בקרב 1,000 ארגונים ותוצאותיו בהחלט מסקרנות.

נמצא כי השנה תקציבי המתנות לפסח גדלו ב- 10% בהשוואה לחג החרות אשתקד. ועדי העובדים וההנהלות ישקיעו השנה למעלה מ- 3.5 מיליארד שקל ברכישת מתנות ל- 2.3 מיליון עובדים במשק הישראלי. בממוצע שי לחג הפסח יעמוד השנה על 650-850 שקל לעובד זוטר. המנהלים ייהנו משי ממוצע של 5,000-7,000 שקל.

גם השנה, את המתנות המשתלמות ביותר יקבלו עובדים שנמצאים תחת הוועדים הגדולים ביותר במשק. שם כידוע יודעים לפנק את העובדים ולא רק עם שי המסורתי אלא גם עם חופשות בחו"ל.

כך למשל, עובדי טבע ינפשו עם משפחותיהם בדרום איטליה ובורגוס, עובדי תדיראן ייסעו לחופשה בברצלונה וברלין, עובדי רפאל יבקרו באתונה, עובדי מספנות ישראל בגאורגיה, עובדי מפעל הפיס יסתפקו בחופשה באילת וים המלח, כמו גם עובדי עיריית באר שבע שייצאו לבייג'ינג לאומן ואילת.

מה בנוגע לשי המסורתי?
גם השנה את רשימת השיאניות מובילים עובדי מפעלי ים המלח עם שי שהוא צ'ק על סך 2,800 שקל. במקום השני עובדי טבע עם שי בשווי של 1,500 שקל. אחריהם עובדי אדמה מכתשים ואי די איי טכנולוגיות עם שי בשווי של 1,400 שקל. במקום הרביעי עובדי בנק ישראל שייהנו משי בסך 1,200 שקל. רשות שדות התעופה, חברת החשמל, מספנות ישראל, אלקטרא ואלת"א יעניקו לעובדים שי בגובה של 1,100 שקל.

עובדי הבנקים ייהנו משי בסך 900 שקל, עובדי משרדי הממשל ייהנו מ- 700 שקל ועובדי הרשויות המקומיות – 600 שקל. עובדי היי-טק, על אף המשכורות הגבוהות בדרך כלל והתנאים הסוציאליים המופלגים, יסתפקו ב- 400 שקל בלבד.

מה בנוגע לעובדים החלשים במשק, כמו מאבטחים ועובדי ניקיון?
חברת עוקץ מערכות ערכה סקר משלה ומצאה כי בקרב 273 מעסיקים מהמגזר הפרטי בתחום השמירה והניקיון, אשר מעסיקים כ- 10,000 עובדים לא מאוגדים, יינתנו מתנות לשי בשווי ממוצע של כ- 750 שקל. עובדי חברות השמירה יאלצו להסתפק ב- 90 שקל בלבד ועובדי ענף הסיעוד – 80 שקל. בענף המסחר והשירותים יקבלו העובדים שי בגובה של 250 שקל, בענף המתכת 165 שקל ובענף המזון 150 שקל. 26% מהמעסיקים כלל לא יחלקו מתנות לעובדים.

חידוש מרענן שנכנס למשק השנה, מאפשר במקומות עבודה רבים לערוך ירידי מכירות, במהלכם העובדים יקבלו אפשרות לבצע קניות מוצרים ושירותים בזמן העבודה ובהנחות גדולות. כגון מוצרי חשמל לבית, מוצרי אלקטרוניקה, גאדג'טים ועוד.

ושיהיה חג שמח!

Print Friendly, PDF & Email
מאמרים נוספים באותו נושא
בודק שכר עבודה

אישור בודק שכר

מתן אישור בודק שכר למעסיקים, חברות ובעלי עסקים לפי דרישת משרד העבודה בטרם נקיטת הליכים מנהליים ו/או פליליים. בדרך כלל, אישור בודק

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא »

עורך דין דיני עבודה

משרדנו נחשב לאחד המשרדים המובילים בתחום דיני עבודה, וממוקם חיפה, המשרד בעל ניסיון עשיר בייצוג עובדים ומעסיקים בכל תחומי דיני העבודה וההיבטים השונים ביחסי עובד-מעביד.